۱۳۹۴ فروردین ۱۳, پنجشنبه

مشاور ارشد امنیت ملی اوباما در امور ایران کارمند سابق «نایاک» است


مشاور ارشد امنیت ملی اوباما در امور ایران کارمند سابق «نایاک» است.کاخ سفید فهرستی از اسامی مقامات عالی رتبه ای را که در روز سه شنبه گذشته در یک ویدیو کنفرانس با باراک حسین اوباما شرکت داشته و به صورت مستقیم در جریان جزییات مذاکرات هسته ای قرار گرفته اند را منتشر کرده است. در بین این افراد نام «سحر نوروز زاده» به چشم می خورد که ظاهراً کارمند سابق «نایاک» می باشد.

جلسه توجیهی کاخ سفید که توسط «روزنامه دیلی بیست» افشا شده است مشخص می کند که سمت «سحر نوروز زاده» مدیر امور ایران در شورای امنیت ملی آمریکا است.

از سوی دیگر «بریت بارت نیوز» به مقالات متعددی که توسط شخصی با همین اسم به نفع «نایاک» منتشر شده است دست یافته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در شبکه اجتماعی «لینکدین»، «نوروز زاده» در سال 2005 به عنوان یک تحلیل گر برای وزارت دفاع آمریکا مشغول به کار شده و پس از آن راه خود را به «شورای امنیت ملی آمریکا» در سال 2014 باز کرده است.

اما بر اساس شناسه ی «نایاک» در سال 2007، ظاهراً کارمند سابق این ارگان همان کسی است که در حال حاضر در سمت مدیر امور ایران در «شورای امنیت ملی آمریکا» مشغول به کار است. بر اساس این اطلاعات مدارک دانشگاهی و زمان تحصیل «کارمند سابق نایاک» و «سحر نوروز زاده»  یکسان است (دانشگاه جرج واشنگتن) که امکان تشابه اسمی را مردود می سازد.

به نظر می رسد مزدوران حکومت آخوندها توانسته اند تا بالاترین رده های امنیتی و تصمیم سازی دولت «باراک حسین اوباما» نفوذ کنند.

به عقیده کارشناسان رفتار های مشمئز کننده «باراک حسین اوباما» در نامه نگاری با آخوند خامنه ای و امتیاز دهی های بی جا و بی مورد به حکومت آخوندها بر اثر عدم شناخت صحیح از ماهیت قرون وسطایی این حکومت صورت می گیرد. این گونه رفتارهای نسنجیده در انتها ممکن است منجر به دستیابی حکومت آخوندها به بمب اتمی شود که به نوبه ی خود بزرگترین تهدید برای صلح جهانی محسوب می شود.

گفتنی است عملکرد نایاک و طرفداری آن از حکومت آخوندها بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از ایرانیان از این لابی به عنوان «شعبه وزارت اطلاعات و بیت رهبری در آمریکا» یاد می کنند.
----